+48 725 888 188

biuro@artflex.com.pl

HOME

OFERTA

O FIRMIE

KONTAKT

DO POBRANIA

 Obwodowe Taśmy Dylatacyjne

  Dylatacje są to przerwy konstrukcyjne, wykonane w celu ochrony elementów budowli przed niekontrolowanym pękaniem z powodu skurczów, różnic temperatur lub przewidywanych ruchów budynku.

 

  Na styku podłogi i ścian, wokół całego pomieszczenia niezbędna jest dylatacja obwodowa, która skompensuje ruchy podkładu pod posadzką z powodu rozszerzania termicznego.

skutecznie maskuje połączenie posadzki z płytą lub ścianą

zakrywa izolacje piankową

unikalne rozwiązanie ,które maskuje mikropęknięcia powstałe na skutek pracy posadzki po wypełnieniu szczelin masą silikonową

  • dolna krawędź taśmy zamocowana na  gumowym przegubie silnie i trwale przylega do posadzki umożliwiając tym ciągła pracę podłoża jednocześnie zabezpiecza przed przenikaniem kurzu i wilgoci.
  • górna krawędź jest wyposażona w poziomą uszczelkę, która wyrównuje nierówności ścian oraz zabezpiecza przed przenikaniem wody i kurzu.
  • krótki czas montażu dzięki zastosowaniu  mocnej taśmy akrylowej, której temperatura racy wynosi od -30 C do + 70 C, dodatkowo taśma jest montowana do ścian za pomocą  wkrętów w rozstawie co 1-2 m.

Taśmy Dylatacyjne

 Do Posadzek Przemysłowych

  Dylatacja jest celowo utworzoną szczeliną w budynku lub obiekcie budowlanym, której zadaniem jest umożliwienie niezależnej pracy poszczególnych części budowli. Wydzielone elementy samodzielnie przenoszą obciążenia, odkształcenia i przemieszczenia. Przerwy dylatacyjne wykonuje się, aby zabezpieczyć konstrukcję przed:

  • skurczem betonu i różnicami temperatur, które wywołać mogą rysy lub pęknięcia w budowli żelbetowej,
  • nierównomiernym osiadaniem,
  • "pełzaniem" betonu.

System dylatacji jest przeznaczony do wypełnień szwów roboczych i szczelin przeciwskurczowych :

w posadzkach przemysłowych i nawierzchniach obciążonych ruchem pieszym i kołowym

w nawierzchniach narażonych na wpływy atmosferyczne i duże różnice temperatur

 System może być stosowany wewnątrz i na zewnątrz w magazynach, halach produkcyjnych, budynkach użyteczności publicznej, na parkingach itp. obiektach.

- Copyright © 2015-2020  ArtFlex. Wszelkie prawa zastrzeżone -

projekt i wykonanie: InterActive